سقف کاذب

سقف کاذب

 

به عنوان يك پوشش براي سقف اصلي در نظر گرفته ميشود اين پوشش نه تنها زيبايي سقف را دو چندان ميكند بلكه با استفاده از آن تاسيسات و سيم كشي ها را پوشش داد و دغدغه مخفي نگه داشتن ان ها را رفع نمود.
سقف كاذب نوعي سقف ثانويه براي ساختمان محسوب ميشود، كه در پايين سقف اصلي نصب ميشود كه سقف كاذب براي عايق نمودن سقف در برابر صدا ، حرارت و اجراي نور پردازي هاي دكوراتيو و پوشش سيم هاي تاسيسات و…كاربرد دارد.

انواع سقف کاذب

آسمان مجازي

سقف كاذبي است كه گوشه اي از طبيعت را به خانه شما مياورد.
و داراي طرح هاي زيادي است كه در اين نوع سقف به كار ميرود مانند : اسمان ابي ، ستاره هاي درخشان ، درخت با گلهاي زيبا كه روح هر انساني به شادي و ارامش نزديك ميكند.
يكي از كاربرد اسمان مجازي در اشپزخانه كوچك و يا آشپزخانه بدون پنجره است كه فضا را دل باز تر و صميمي تر نشان ميدهدكه از سه بخش مهم تشكيل شده است :

١_سازه نور پردازي
٢_سازه سقف كاذب تايل هاي اسمان هاي مجازي(منظور از تايل صحفه اي است روي سازه نصب شده و ميتوان تصويري از مناظره طبيعي را كه مورد پسند شماس بر روي تايل ها چاپ نمود)

1-2-800x600

سقف كشسان

يكي از مدرن ترين انواع سقف كاذب سقف کشسان است.
اين سقف از پارچه اي از جنس pvc ساخته ميشود كه داراي قابليت كشساني است به اين معني كه ميتوان با گرمادهي به پارچه آن را به اندازه مورد نظر كش اورد و سپس روي پروفيل هاي ويژه نصب كرد . از پارچه كشسان ميتوان به عنوان ديوار پوش استفاده نمود .

سقف-کشسان-اسلیمی-دکور-باما

سقف كاذب آكوستيك

 

نوعي عايق صوتي است كه با مصالح مختلفي مثل پارچه ، تايل هاي گچي و چوبي يا ورقه هاي مقواهاي فشرده و سوراخ دار ساخته ميشود. استفاده از سقف اكوستيك در هر موقعيتي امكان پذير است و ميتواند به خوبي جلوي الودگي هاي صوتي محيط را بگيرد. علاوه بر اين در مكان هاي خاصي مثل استوديو هاي ضبط صدا هم از ورقه هاي اكوستيك لايه اي از پشم شيشه و ورق الومينيوم استفاده ميكنند.
استفاده از سقف كاذب اكوستيك استوديو ضبط صدا انقدر كار رايجي است كه در استوديو خانگي هم ميتوان آن را مشاهده نمود . سقف هاي اكوستيك در رنگ ها و مدل ها و طرح هاي مختلفي در بازار وجود دارد.

4572b5a648b6b168f9e9a0ffea5e9506

سقف الومينيومي

 

تايل هاي 60 در 60 الومينيومي سقف كاذب در انواع نيم پانچ يا تمام پانچ و بدون پانچ ساده قابل اجرا به صورت سپري هاي مخفي و سپري آشكار كه بسيار شيك هستند.

1-636462570887818420

Pvc

 

طراحي و اجراي سقف كاذب pvc در ابعاد تايل هاي 60 در 60 و تايل هاي شبكه اي با ابعاد 6 متر طول و عرض هاي 20_25 سانتي متري با جديد ترين متريال ها و تنوع فوق العاده در طرح و رنگ

b31f09ed044b400a9852829d04089607

كناف

 

نوعي صحفه روكش دار گچي است كه در اصل نسل جديد گچ به شمار ميرود و كليه كار هاي ساختماني كه با گچ و بعضي پ متريال هاي ديگر قابل انجام بوده با اين نوع كناف با مزاياي بيشتري قابل انجام است از جمله مزايا سرعت كار بالا ، تنوع بيشتر در طراحي ، امكان كار شدن سقف و دكور در 4 سانتي متر و تركيب انواع نور هاي دكوراتيو و اصلي از كناف ها به عنوان ديوار هاي جدا كننده نيز استفاده ميشود.

photo_2020-03-07_12-43-17