17
مه

انتخاب پرده زبرا

نور از مهمترین ویژگی هایی است که در دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشت. تنظیم نور نیز می بایست مسئله مهمی در انتخاب پرده باشد. پرده های زبرا یکی از انواع پرده هستند که توانستند این مساله را به خوبی کنترل کنند. تنظیم ساده ای دارند و علاوه بر آن زیبایی بسیار زیادی خواهند داشت. این ویژگی سبب شده است که امروزه پرده زبرا جای ویژه ای را داشته باشد.

پرده زبرا چیست ؟

نوعی پرده راه راه است که همانطور که از نامش مشخصاست شبیه خطوط روی بدن گورخر است. این خطوط به صورت افقی میباشند . البته انواع مختلفی از آن در بازار است.
این پرده ها شبیه به پردهای کرکره می باشند ولی جنس آنهااز جنس پارچه می باشد. به همین دلیل ضعفهای پرده های کرکره را ندارند. زیرا قابلیت انتعطاف و دوام بالاتری نسبت به آنها خواهند داشت.
ساختار پرده های زبرا دولایه ای است و به وسیله طناب کنار ان بصورت دستی و یا برقی تنظیم می شوند. مدل برقی دارای موتورهای خاص می باشد و با ریموت کنترل می شود.

مزایای پرده زبرا چیست ؟

کارکردن با این پرده ها آسان است. علاوه بر اینکه شما نور طبیعی را هر زمان که بخواهید دارید می توانید به راحتی از عبور نور هم جلوگیری کنید. همچنین قابلیت تنظیم برای عبور هر اندازه نور که بخواهید را دارد.

پرده زبرا برای چه مکانهایی مناسب است؟

پرده زبرا برای هر مکانی مناسب است. سرویس بهداشتی، اتاق پذیرایی،سالن ها، اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق کودک و محیطهای اداری هر کدام با توجه به نیاز نوع پارچه و رنگ بندی مناسب خود را انتخاب می کنند.