14
مه

بازسازی و نوسازی

اکثر ما انسان ها نیاز به تغییر و نو شدن را در درون خود همیشه احساس می کنیم ، بعد از مدتی زندگی در محیطی با ظاهری ثابت و بدون تغییر احساس دل زدگی و خستگی از آن محیط را خواهیم داشت و در پی آن نیاز به تغییر و تنوع خواهیم داشت؛ و یا اینکه از مکانی به مکان دیگر جابجا خواهیم شد و به انجام بازسازی و دکوراسیون را انجا خواهیم پرداخت . فرق نمی کند که این محیط آشپزخانه و اتاق در منزلمان باشد یا دفتر کار و محیط های اداری ، پس به همین علت است که واژه بازسازی و نوسازی ایجاد شده است.

به علت اینکه معمولا ساخت و ساز یک خانه از شروع بسیار سخت و پر هزینه تر می باشد، بسیاری از مردم برای تغییر در محل زندگی خود به جای تخریب کلی و ساخت مجموعه ای جدید ، شروع به بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان خود می نمایند.

این نکته مهم را فراموش نکنید که بازسازی کار هرکسی نخواهد بلکه باید از افرادی متخصص در بازسازی و دکوراسیون داخلی کمک گرفت و همچنین با مشاور های کارشناس و حرفه ای که در زمینه کاری خود تحصیلات اکادمیک و علم آن را دارند صحبت نموده و مشاوره گرفت. با بازسازی منزل و ساختمان خود و تغییر محیط اطراف خودتان هرچند کوچک و کم می توانید ارامش بیشتری را برای خود و خانواده فراهم نموده و از زندگی لذت ببرید و همچنین با انجام بازسازی میتوان ارزش مالی ملکهود را و خانه و واحد خود را بالاتر ببرید .
تصمیم به بازسازی فضای داخلی ساختمان ، یک تصمیم مناسب می باشد. بازسازی منزل دردسر ها و پیچیده گی های خاص خودش رانیز دارد وقتی شما تصمیم به بازسازی می گیرید یعنی شما به یک تغییر مناسب در دکوراسیون داخلی احتیاج دارید.

بازسازی فضای داخلی خانه شما هم می تواند شامل کل فضای داخلی خانه شما باشد.و هم می تواند فقط قسمتی از خانه را تغییر دهید. بعضی فضاها مانند نشیمن دردسر زیادی برای بازسازی ندارند، اما دیگرفضاها مانند حمام و سرویس بهداشتی به دلیل درگیر بودن با تاسیسات معمولا بیشتر طول می کشدو هزینه بیشتری نیز در پی خواهد داشت. این مقاله شما را با مراحل بازسازی خانه آشنا خواهد نمود تا اگر تصمیم گرفتید دکوراسیون قدیمی و محل زندگی قدیمی خود را تغییردهید و این فضاها را بازسازی کنید بدانید که باید چه کاری انجام دهید و چه چیزی را مد نظر شما خواهد بود و اصلا قرار است که با چه چه گروه هایی این کار را انجام دهید.

هر شرکت طراح مجربی وقتی از انها بخواهید که بازسازی خانه یا نوسازی را انجام دهد ابتدا از سلایق مشتری ها و عواملی که باعث جلب رضایت او میشود اگاهی پیدا میکنیم، نحوه زندگی آن ها و عادت ها و مقدار بودجه و هرینه ای که برای این کار در نظر خوهند گرفت اطلاعاتی را بدست می آورد. با توجه به بودجه در نظر گرفته شده به اندازه روش انتخاب صحیح اولویت ها اهمیت خواهند داشت. هنگامی که برای خودتان هم کار می کنید نیز باید روش مشابه را به کار بگیرید و درمورد تمامی موارد و جزئیات کار از ابتدا تا انتها، هم از نظر طراحی دکوراسیون داخلی هم از نظز زمان بندی اتمام کار، هم از نظر میزان بودجه مورد نیاز کاملا پروژه مورد نظر را اصولی به پایان برسانید.

توجه نکردن به بودجه موجود در بازسازی :

مهم ترین اشتباهی که معمولا در بازسازی خانه صورت می گیرد این است که افراد بودجه ای نا مناسب تعیین می کنند. افراد باید براساس هزینه و بودجه ای که دارند، انتخاب های خود را اولویت بندی نمایند”.

بررسی در مورد همه ی نیاز های احتمالی از ابتدا ، تخمین زدن هزینه ی های پروژه از قبل و تهیه لیست های طولانی و کشیدن نقشه ها ، همگی می توانند خسته کننده باشند اما مدارا کردن با این مسائل ارزش اهداف بلند مدت را در پی خوهد داشت. نو آوری های اساسی در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی غالبا همراه با نگرانی هایی هستند اما حداقل حس تحت کنترل قرار دادن محیط را به ما می دهند. به علاوه بیشتر مراحل کار طرح ریزی دکوراسیون داخلی و پیش بینی می تواند به طور خلاقانه ای راضی کننده وهیجان انگیز باشد. مهم تر از همه اینکه شما نباید از نتیجه ی کار ناراضی یا نا امید باشید.

رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری و نکاتی در بازسازی فضای داخلی :

به طور قطع یکی از مهم ترین بخش هایی از خانه که در نمای آن بسیار تاثیر گذار است،رنگ خانه است. اتاق ها و بخش های مختلف خانه پس از مدتی به دلیل کهنه شدن خانه و یا کثیف شدن جلوه خود راتغییر می دهند. با انتخاب یک رنگ مناسب با وسایل خانه ی خود می توانید زیبایی خاصی به خانه ی خود بدهید. راه حل دیگر استفاده از کاغذ دیواری مناسب و زیبا است.کاغذ دیواری ها نسبت به رنگ ها از جذابیت بیشتری برخودار هستند و میتوانند جایگزین مناسبی برای آن باشد.

تعویض درب های قدیمی و نکاتی در بازسازی فضای داخلی:

درب های خانه های قدیمی مسلما بعد از چندین سال پوسیده و خراب می گردند. درب های دستشویی و حمام به دلیل در معرض برخورد بودن با آب بیشتر از همه در معرض پوسیدگی قرار دارند. شما میتوانید با تعویض آن ها و استفاده از درب های جدید به زیبایی خانه ی خود کمک کنید.

استفاده از لمینت در کفپوش و نکاتی در بازسازی فضای داخلی:

بعد از دیوارپوش ها نوبت کفپوش های خانه است. لمینت ها و کفپوش ها این روز ها از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و زیبایی خاصی دارند. استفاده از آن ها هم هنگام بازسازی خانه ی شمابسیار مناسب می باشد. تمیز کردن لمینت ها هم بسیار آسان است.

آپارتمان های نوساز معمولا دارای کفپوش هایی لمینیتی هستند. کفپوش‌های لمینیتی؛ کفپوش هایی چوب با قیمتی پاینتر هستند. این نوع کفپوش ها می تواند حسابی هزینه های بازسازی شما را پایین بیاورند. در ضمن مشاوران متخصص در زمینه دیوار پوش و کف پوش هم می توانند مشاوره های خوبی به شما بدهند .